top of page

 

NELER YAPIYORUZ

Var olan gıda ve iş güvenliği ve sağlığı kurallarımıza ek olarak T.C.Sağlık Bakanlığı ve T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığının ilgili genelgeleri çerçevesinde ilave tüm tedbirler alınmıştır.Otel girişinde temassız ateş ölçer ile personel ve misafirlerin ateşi ölçülmektedir.

Sosyal mesafe planına uygun yer ve duvar işaretleri yapılmıştır.Açık büfe kahvaltı bu süre zarfında kaldırılmış, kahvaltı servisi koruyucu ekipmanlar kullanarak mutfak personeli tarafından yapılmaktadır.Masalar arası mesafe 1,5 metre olacak şekilde düzenlenmiştir.Çay ve kahve makinesi, su sebilleri kaldırılmış, misafirin servis elemanı aracılığıyla servis alması sağlanmaktadır.Yemek masaları, sandalyeler, servis malzemeleri her misafir kullanımından sonra alkol bazlı ürünlerle hijyen temizliği yapılmaktadır.Tüm genel alanlarda el dezenfeksiyonu için alkol bazlı dezenfektan bulundurulmaktadır.

Misafir odaları çıkış işlemi sonrası 1 gün boş tutulup havalandırılmaktadır. Temizlik personeline kişisel koruyucu donanım (maske, cerrahi maske, eldiven,siperlik gibi) ile el dezenfeksiyon imkânı sağlanmış ve kullanımı izlenmektedir.

Elle temas edilen yüzeyler ve telefon, kumanda, su ısıtıcısı, kapı-pencere kolları gibi donanımlar misafirin konaklaması sona erdiğinde dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenmektedir.Personel dinlenme mahalinde bulunan ortak oturma alanları kapatılmıştır.Personelin düzenli sağlık kontrolü yapılmakta, birlikte yaşadığı kişilerin COVID-19 açısından izlenebilmesi için personelden periyodik bilgi alınmaktadır.

 

WHAT WE DO

In addition to our existing food and occupational safety and health rules, all additional measures have been taken within the framework of the relevant circulars of the Ministry of Health and the Ministry of Culture and Tourism. The temperature of the staff and guests is measured with a non-contact thermometer at the hotel entrance.

Floor and wall signs were made in accordance with the social distance plan. Open buffet breakfast was removed during this period, breakfast service is made by kitchen staff using protective equipment. The distance between the tables is 1.5 meters. Tea and coffee machine, water dispensers have been removed, Food tables, chairs, service materials are hygienic with alcohol-based products after each guest use. Alcohol-based disinfectant is available for hand disinfection in all public areas.Guest rooms are kept empty and ventilated for 1 day after check-out.

Hand disinfection opportunity is provided to cleaning personnel with personal protective equipment (mask, surgical mask, gloves, visor) and its use is monitored.Surfaces in contact with hands and equipment such as telephone, remote control, water heater, door-window handles are cleaned with disinfectant products when the guest's accommodation is over. The common seating areas in the personnel resting area are closed. periodic information is obtained from the personnel to monitor it

bottom of page